Hasselt mobiliseert voor de Virga Jessefeesten

In de ban van de Virga Jessefeesten

Hasselt en de Hasselaren geraken stilaan in de ban van de voorbereiding voor de Virga Jessefeesten.

Het organisatiecomité van de Virga Jessefeesten had dit jaar een eigen infostand op de 32ste editie van de Stedelijke Cultuurbeurs ( 5 en 6 september)georganiseerd door de Socio-culturele Raad.

Daarnaast konden in datzelfde weekend de duizenden bezoekers aan de unieke tentoonstelling "Bloemen voor de Hasseltse Clarissen " niet langs het kleurrijke infopaneel dat de Virga Jessefeesten 2010 aankondigde.



Limburgse parochies
Het promotieteam is dan weer aanwezig in het Cultuurcentrum Hasselt op 9 en 10 september 2009 tijdens de startavonden van het bisdom Hasselt. Alle parochies ontvangen een startpakket om de Virga Jessefeesten aan te kondigen en er is een VJ-infostand tijdens de workshops, waar de aanwezigen vragen kunnen stellen.

Aftellen

Op zondag 13 september 2009 verzamelen de vrijwilligers van het organiserend Virga Jessecomité voor de jaarlijkse familiedag. Nieuw is dat de rotten ( straatcomités) en de werkgroepen van de parochiefederaties ook uitgenodigd worden om deel te nemen aan de VJ Familiedag.

Om 12 u, na de Eucharistieviering van 11 u ,zal aan de Virga Jessebasiliek door voorzitter Guido Breban namens alle vrijwilligers , die aan de Virga Jessfeesten willen meewerken, de aftelklok ingang gezet worden.

Vanaf dan zullen alle bezoekers aan de Virga jessebasiliek boven de ingangsdeur door de aftelklok in werking , herinnerd worden dat de Vira jessefeesten de laatste twee weken van augustus 2010 in Hasselt zullen plaatsvinden. Het zal zondag exact 333 dagen zijn voor dat de eerste omgegang door de Hasseltse straten zal trekken. Tijd om een tandje bij te steken voor alle Hasselaren.
(25-09-2009)